• Europejski Dzień Języków Obcych

            26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Rola języków obcych we współczesnym świecie jest ogromna. Dzięki nim możemy się rozwijać, zacierać granice, budować relacje i cieszyć się otwartą komunikacją, która sprawia, że mimo dzielących nas odległości, żyjemy bliżej siebie i lepiej się rozumiemy.

          • W Krainie Pani Muzyki

            W dniu 03.10.2023r. do naszej szkoły zawitali muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego. Przy dźwiękach muzyki snuli opowieść o instrumentach zrobionych z hebanu. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda oraz usłyszeć jaki dźwięk wydaje z siebie klarnet, gitara, ale i też pandereta, konga, czy guiro metalico. Niektórych latynoski klimat zachęcił do śpiewu, a nawet poderwał do tańca. Artyści za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a my już czekamy na kolejne spotkanie.

          • Dzień Chłopaka

            Choć w tym roku Dzień Chłopaka był w sobotę (30.09), to nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania i pamiętały o swoich kolegach z klasy. Były niespodzianki, życzenia, dyplomy, drobne upominki, a nawet wspólny poczęstunek. Wszystkim naszym chłopcom raz jeszcze składamy najpiękniejsze życzenia.

          • Dzień Jabłka

            W dniu 28 września przypada Światowy Dzień Jabłka. W tym roku uczniowie klasy 2a postanowili uczcić go w wyjątkowy sposób. Podczas zajęć lekcyjnych doskonale połączyli teorię z praktyką. Najpierw poznali m.in. cykl rozwoju jabłka, omówili wiele zalet jakie niesie ze sobą spożywanie tego popularnego owocu,wykonali przygotowane dla nich zadania, aby przejść do najprzyjemniejszej części... konsumpcji jabłek i produktów, które je zawierają. Z pomocą nauczyciela przygotowali także sok z jabłek. To był pyszny, pachnący jabłuszkami i przede wszystkim zdrowy dzień.

          • "Dzień Przedszkolaka"

            Dnia 20.09.2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Przedszkolaka. Jest to znakomita okazja do zabawy oraz integracji grupy.

            Z tej okazji "Biedronki" wspólnie wykonały plakat, na którym namalowały kolorowe baloniki, otrzymały medale oraz uczestniczyły w zabawie, w której została wykorzystana chusta animacyjna.

          • "Dzień Kropki"

            15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu "Biedronki" obejrzały film edukacyjny pt. "Kropka".

            Dzięki temu dowiedziały się, że kropka jest bardzo ważna, gdyż bez niej nie byłoby liter i zawsze stawia się ją na końcu zdania. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w ćwiczeniach matematycznych oraz w krótkim quizie.

          • Wyjątkowa inauguracja roku szkolnego 2023/2024

            W Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słubicach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024, którą poprzedziła msza św. koncelebrowana przez biskupa Pawła Sochę w kościele pw. Ducha Świętego.

            Po mszy św. uczestnicy eucharystii przeszli w uroczystym korowodzie do sali sportowej szkoły, gdzie rozpoczęła się inauguracja. Wzięli w niej udział m.in. Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, parlamentarzyści, władze samorządowe gminy i powiatu, w tym burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński, radni, starosta Leszek Bajon, duchowni, komendanci policji, straży pożarnej i straży granicznej, wojskowi, delegacja z Frankfurtu nad Odrą, uczniowie i ich rodzice oraz wielu innych gości, których przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościus

          • Aktywna tablica 2022/2023

            W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła brała udział w Rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych ‘’Aktywna Tablica’’. W ramach programu szkoła została wyposażona w dwa monitory interaktywne.

            Zrealizowano następujące działania:

          • Wycieczka klas 1a i 3b do Słońska

            W dniu 20.06.2023r. klasy 1a i 3b udały się już na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę do Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego Parku Narodowego Ujście Warty w Słońsku, kończąc tym samym realizację innowacji pedagogicznej "Z przyrodą za pan brat". Uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić przepiękny Ośrodek, poznać wiele gatunków ptaków zamieszkujących w Parku Narodowym, ale i też wybrać się do pobliskiego lasu na zajęcia terenowe pt.: "Kto mieszka w lesie?". Był to pełen wrażen wyjazd. Od jednej z uczennic usłyszałyśmy: "To najcudowniejsza wycieczka i najcudowniejszy dzień w moim życiu". Raz jeszcze dziękujemy Rodzicom za wspieranie dzieci w realizacji przeróżnych zaplanowanych przez nas przedsięwzięć oraz dzieciom za ich ciekawość świata i piękny, bliski naturze czas.

          • Łąka miejska

            Dnia 15.06.2023r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia przyrodnicze poprowadzone przez Panią Natalię Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Tym razem uczniowie klas 1a i 3b oraz dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego miały okazję poznać bliżej zalety zakładania miejskich łąk. Jedna z nich została utworzona na terenie naszej szkoły. Ideą programu jest rzadsze koszenie terenów zielonych. Dzieci mogły porównać, jak wygląda teren, który jest regularnie koszony oraz ten, który pozostawiono samemu sobie. Przekonały się jak wiele gatunków roślin oraz owadów można odszukać nawet na niewielkim obszarze. To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia. Na ich zakończenie nasi podopieczni zamienili się w pisklaczki .... i zostali nakarmieni przez "ptasią mamę" żelkowymi robaczkami. Nie zabrakło też podziękowań dla Pani Natalii za wspólnie spędzony z nami czas w tym roku szkolnym

          • Wizyta przedszkolaków

            W dniu 13.06.2023r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z najstarszych grup przedszkolnych, które już we wrześniu staną się uczniami. Gości w progach naszej placówki przywitała Pani wicedyrektor Małgorzata Kamińska oraz uczniowie klas pierwszych, którzy dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przygotowali krótki program artystyczny. Po części oficjalnej podzielone na grupy przedszkolaki udały się do wyznaczonych sal lekcyjnych. Tam mogły choć na chwilkę poczuć się uczniami, zasiąść w ławkach, pooglądać książki, zeszyty, popisać po szkolnej tablicy. Dzieci odwiedziły także szkolną świetlicę oraz obejrzały kompleks boisk. To było radosne spotkanie także dla naszych najmłodszych uczniów, którzy mogli się wcielić w rolę opiekunów. Dziękujemy starszakom za ich wizytę, ciekawość, uśmiech na twarzach.

          • Pozdrowienia od uczniów z Szostki

            Jakiś czas temu w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz ciast celem wsparcia dzieci z Ukrainy. Decyzja zapadła niemal natychmiast po apelu jednego z uczniów tamtejszej szkoły. Okazało się, że dzieci uczące się w schronie potrzebują wsparcia rzeczowego w postaci lampek biurkowych, rzutników czy agregatów prądotwórczych. Dlatego zorganizowaliśmy kiermasz, żeby wesprzeć tę akcję finansowo. Efekt końcowy przerósł oczekiwania, bo zebrano ponad 2 tys. zł. Z tych pieniędzy został zakupiony rzutnik, który zapewne bardzo ułatwi pracę nauczycielom. Serca uczniów i nauczycieli poruszył list, którego autorem był Vsevolod Osypov, uczeń drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Szostce. Odczytano go na spotkaniu, jakie odbyło się kilka dni przed kiermaszem, z udziałem Beaty Bieleckiej z Urzędu Miejskiego w Słubicach oraz Marty Rusek ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji. To instytucje, k

    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 309808
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 09.05.2024
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych