Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki klas IV-VIII w naszej szkole
Środa 30 listopada 2022r. w naszej szkole przebiegała pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Członkowie Samorządu szkolnego pod opieką p. Aleksandry Saneckiej - Bugaj oraz p. Justyny Kmiecik sprawili, że szkoła stała się miejscem czarów i magii.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował wróżby, by sprawdzić czy jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach, niecierpliwie zgadywał co kryje się pod tajemniczym kubeczkiem czy też odkrywał przyszłość zapisaną w kartach. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Andrzejki klas młodszych i oddziału przedszkolnego
Zgodnie z tradycją, pod koniec listopada obchodzimy Andrzejki. Dzieci z klas młodszych oraz nasze Biedroneczki również chciały się przekonać, co dobrego przyniesie im bliższa lub dalsza przyszłość. Zabawa była udana, co potwierdzają załączone zdjęcia.
17
Spotkanie Biedroneczek z Burmistrzem Słubic
Dnia 23.11.2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Pana Burmistrza Mariusza Olejniczaka w Urzędzie Miejskim. Czas spędziły w sali spotkań, w której zostały uroczyście przyjęte. Pan Burmistrz opowiedział o swojej pracy, a dzieci wykazały się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.
Przedszkolaki obejrzały również salę konferencyjną, w której odbywają się m.in. sesje Rady Miejskiej. Na pamiątkę podarowały Panu Burmistrzowi laurkę w postaci biedronki ze swoimi imionami.
Spektakl muzyczno-literacki pt. „Muzyczna moc przyjaźni"
Dnia 28.11.2022 roku dzieci z klasy II b i klasy II c wraz w wychowawcami były w Bibliotece Publicznej w Słubicach. Dzieci obejrzały spektakl muzyczno-literacki pt. „Muzyczna moc przyjaźni”. Usłyszały historię dziewczynki o imieniu Luna, która przeżywała wiele pasjonujących spotkań i przygód. Opowieść zilustrowana została dźwiękami fletu i fortepianu, w wykonaniu słubickich muzyków – Weroniki Kozaneckiej i Moniki Pończocha.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej Szkole "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na brązowo i przyniosły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który umilił im czas spędzony w szkole. Na świetlicy szkolnej czekała na dzieci wystawa prac przygotowana przez najmłodszych uczniów. Dodatkową atrakcją była fotobudka, która cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem całej rzeszy uczniowskiej. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs "Mój Przyjaciel Miś" adresowany do uczniów klas I-III. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych i pięknych prac. Zwycięzcami zostali:
Klasa 2b szykuje się do zimy i robi czapki z włóczki
23 listopada odbyło się w naszej klasie kolejne spotkanie z panią Anitą Makarą. Tym razem zrobiliśmy wełniane czapeczki oraz piękne Anioły, które przypominają nam, że już niedługo rozpocznie się najpiękniejszy czas w roku - święta!!!
Dziękujemy pani Kasi (mamie Oliwiera) i pani Monice (mamie Miłosza) za pomoc i wsparcie w tym dniu. ❤
Laboratoria Przyszłości
Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk. W okresie jesiennym szczególnie teraz, gdy dni są krótsze, a wieczory długie do naszej pracowni z rękodzieła zawitały jeże. Tworząc robótki poszukujemy nowych pomysłów i rozwiązań. Każda praca, to wyzwanie, pobudza mózg do pracy, rozwija kreatywność. Do rodziny kolorowych jeży przyplątała się koleżanka myszka. Zapraszamy do fotorelacji. 😉🐁
Nowy Młyn
15 listopada klasa 3c i 3a wybrały się na wycieczkę do Nowego Młyna.
Tam, przede wszystkim dzieci zwiedzały ścieżkę edukacyjną "Bobrowym Szlakiem". Pani Anna Gandecka - pracownik Nadleśnictwa w Rzepinie, z wielkim zaangażowaniem opowiedziała wszystkim o roślinach i zwierzętach, które w tym rejonie można spotkać. Przedstawiła historię powstania ścieżki; roślin, które znajdują się na terenie, zwierząt, a wśród nich historię dwóch dzików, które w przyjaznej sobie zagrodzie wiodą spokojne życie na terenie ścieżki.
Spotkanie z higienistką stomatologiczną
16 listopada 2022r. klasę 3b odwiedziła przesympatyczna pani Ania, która na co dzień pracuje jako higienistka stomatologiczna.
Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest najlepszy oraz po czym poznać, że szczoteczka jest już zużyta i trzeba ją wymienić. Następnie, pani przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Nasi wychowankowie dowiedzieli się ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie i potrafią już poprawnie myć zęby. Ponadto dzieci dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe. Wiedzą, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.
Nauki przyrodnicze z pomysłem !!!
Tegoroczni uczniowie z klas V i VI w ramach lekcji biologii mieli za zadanie wykonać trójwymiarowe modele komórek. Każda grupa musiała wykonać jeden z czterech rodzajów komórek roślinną, zwierzęcą, bakterii lub grzyba, a następnie przedstawić ją na lekcji. Z kolei na geografię młodzież wykonywała makiety układu słonecznego oraz przestrzenne modele barw hipsometrycznych. Wszystkie prace przyniesione przez uczniów były bardzo ładne i pomysłowe wykonane z przeróżnych materiałów. Wystawa wszystkich prac znajduje się na korytarzu, na parterze szkolnym. Zapraszamy do obejrzenia!!
Biblioterapia
W ramach innowacji pedagogicznej "Czytanie daje MOC" i Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii (14 listopada) klasa IIb udała się z wizytą do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice.
Spotkaliśmy się tam z panią Anią i panią Renatą, z którymi porozmawialiśmy o naszych uczuciach. Okazało się, że w bibliotece jest całkiem sporo książek na ten temat. Chwilę rozmawialiśmy, trochę sie pobawiliśmy, a na koniec postaraliśmy się przelać na papier nasze emocje.
Zajęcia przyrodnicze
Dnia 09.11 uczniowie klas 1a, 3b oraz nasze przedszkolaki po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez panią Natalię Duer. Tym razem dotyczyły one pajęczaków. W trakcie zajęć nasi podopieczni nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o tych stawonogach, ale też mogli spojrzeć jednemu z nich... prosto w oczy! A miał ich nie tylko dwoje! Niektórzy musieli przy tym zadaniu pokonać swoje lęki, ale jak to zwykle bywa, ciekawość zwyciężyła:)
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
W dniu 08.11 klasy młodsze w ramach przypadającego tego dnia Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania postanowiły przygotować zdrowe śniadanie. Była to doskonała okazja do połączenia teorii z praktyką. Dzieci przypomniały sobie piramidę żywienia, omówiły zasady zdrowego odżywiania i odpowiednio zbilansowanej diety, po czym przystąpiły do dzieła! Na efekty ich prac nie trzeba było czekać długo. W salach lekcyjnych w mig zrobiło się kolorowo, pysznie i przede wszystkim zdrowo. Zresztą spójrzcie proszę Państwo sami:)
Konkurs kotylion niepodległości 2022 wyniki
Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy był organizatorem konkursu na najpiękniejszy kotylion niepodległościowy. W wyniku obrad komisji w kategorii kl. 7-8 na miejscu 3 uplasowała się Wiktoria Roszak z kl. 7a, wyróżnienie otrzymała Andriana Zheliazko. Laureatkom serdecznie gratulujemy.👏🎖️
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 15 listopada 2022 r. o godz. 9.00 w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy.
Laboratoria przyszłości
Z okazji zbliżającego się 11 Listopada prezentujemy Wam robótki ręczne - wyszywaną flagę, kokardę narodową, kotylion. Na zajęciach uczymy się szacunku wobec symboli narodowych, rozwijamy poczucie przynależności do narodu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Życzymy Wam radosnego przeżywania Święta Niepodległości.
Dzień Postaci z Bajek
„Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała ..."
7 listopada z inicjatywy Samorządu Szkolnego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Stał się on okazją do przywołania cudownego świata bajkowych postaci, które są nieodzownym elementem dzieciństwa każdego z nas.
DO HYMNU
W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych – „Do HYMNU”. Konkurs jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Szkoła została wytypowana do konkursu jako jedna z 300 szkół spośród ponad 600 zgłoszonych. Celem konkursu było m.in. doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu, edukowanie w celu utrzymania szacunku dla symboli narodowych, edukacja muzyczna, poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem, rozwój umiejętności muzycznych – emisji głosu, poprawnej intonacji, pamięci muzycznej, znajomości nut, wartości rytmicznych.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 383784
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychKonto Rady Rodziców:
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki
ul. Wojska Polskiego 38, 69-100 Słubice
64 8369 0008 0070 8544 2000 0010
W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko dziecka oraz klasa