• Bubbles Show !!!

        • 28 marca 2023r. w naszej szkole odbył się niezwykle ciekawy pokaz baniek mydlanych, tzw. Bubbles Show. Szalone i wesołe eksperymenty w pełni bezpieczne dla dzieci zaprezentował doświadczony zaklinacz baniek Dawid Siwiec. Była to jednocześnie nauka zjawisk fizycznych i chemicznych przez zabawę. Ekscytujący świat nauki – połączony z bańkami mydlanymi – okraszony dużą dozą humoru. Magiczne triki, wulkany, wybuchy, pianotwory dały efekt wow !!!

        • 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

        • Nie możemy się jej doczekać. Chcemy, aby świat wokoło się zazielenił i mienił się pięknymi barwami oraz zapachami. Postanowiliśmy coś z tym zrobić i ... Oto wiosna w naszym wydaniu. 

          Uczniowie IIB

        • Tydzień Dbania o Relacje

        • W dniach 20-24 marca 2023r. w naszej szkole, w ramach projektu SOC Fundacji Dbam o Mój Z@sieg, odbył się Tydzień Dbania o Relacje. 


          Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, jednocześnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i mile spędzony czas.

        • UWAGA !!!

        • Od dnia 28.03.2023r. z przyczyn technicznych nie działa dotychczasowy, stacjonarny numer telefonu do sekretariatu szkoły. W związku z tym do odwołania w razie potrzeby proszę dzwonić na numer 758 48 41.

        • Projekt przyrodniczy - NASZE DRZEWO

        • W miniony piątek 24.03.2023r. nasze przedszkolaki oraz dzieci z klasy I a i III b wzięły udział w kolejnych warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez panią Natalię Duer. Jednocześnie nasi podopieczni wyrazili chęć wzięcia udziału w bardzo ciekawym projekcie przyrodniczym „Nasze drzewo” zaproponowanym przez Fundację Inicjatyw Przyrodniczych ze Słubic. Każda grupa wybrała sobie jedno drzewo w najbliższej okolicy szkoły, nadała mu imię, założyła kartę obserwacji i zobowiązała się zaopiekować wybranym obiektem oraz prowadzić regularne obserwacje do końca bieżącego roku szkolnego. Projekt ma na celu uświadomić dzieciom jak ważne dla człowieka w jego codziennym życiu są drzewa.

        • "Tęcza w szklance"

        • W ramach zajęć dydaktycznych pt. "Skąd się bierze tęcza?" grupa "Biedronek" wykonała swój własny eksperyment, aby dowiedzieć się w jaki sposób powstaje tęcza. Dzieci podczas doświadczenia wykorzystały: ciepłą wodę, cukier oraz bibułę w kolorze czerwonym, żółtym i granatowym. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w wykonaniu własnej tęczy. Krok po kroku przygotowywały roztwór, który wlewały w odpowiedniej kolejności do kubeczka. Starały się dokładnie wykonać swoje zadanie, aby uzyskać pożądany efekt. Dzieciom udało się stworzyć kolorową tęczę, z czego były bardzo zadowolone i dumne.

           

        • Witamy Wiosnę!

        • Dnia 21.03.2023r.  podopieczni naszego Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III  wspólnie powitali wiosnę. Nasze Biedroneczki od rana dzielnie pracowały, grabiły teren,  plewiły chwasty i wysiewały nasiona miododajnych kwiatów przy oknach swojej sali przedszkolnej, by później wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami uczestniczyć w barwnym korowodzie. Przy dźwiękach instrumentów i ze śpiewem na ustach wszyscy pojawili się na placu w pobliżu szkoły. Tam Pani Wicedyrektor - Małgorzata Kamińska serdecznie powitała zgromadzone dzieci  i nagrodziła ich wysiłek słodkościami. 

        • Wyniki konkursu literackiego „Wiosenne rymowanki”

        • W dniu 21.03.2023r. zostały wręczone dyplomy i nagrody dla laureatów literackiego konkursu „Wiosenne rymowanki” adresowanego do uczniów klas I-III. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo ciekawych i pięknych prac.

          Zwycięzcami zostali:

          I miejsce – Matylda Janicka III b

          II miejsce – Wiktor Jeżak II b

          III miejsce – Inez Mielcarek I b


          Wyróżnienia otrzymały:

          Natalia Brzozowska III c

          Karolina Szajdzińska II c


          Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość, a laureatom serdecznie gratulujemy!

          Organizatorkami konkursu były: Sylwia Zabłocka i Magdalena Wewiórska

        • Pierwszoklasiści z wizytą w szkolnej bibliotece

        • W ostatnim czasie najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili szkolną bibliotekę. Tam, pod czujnym okiem nieocenionej Pani Halinki poznawali sekrety tego wyjątkowego miejsca. Po zapoznaniu się z regulaminem, krótkim spacerze wśród książek i poznaniu wszelkich zasad korzystania z zasobów biblioteki oraz czytelni złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. Radości z wypożyczenia pierwszych książek nie było końca. Oby ten zachwyt pozostał z pierwszakami jak najdłużej!

        • Tydzień Dbania o Relacje - zapowiedź

        • W najbliższym tygodniu w naszej szkole odbędzie się 2. edycja Tygodnia Dbania o Relacje. Działania te są ściśle związane z realizacją projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, Fundacji "Dbam o Mój Z@sięg". Zarys planowanych działań znajduje się na powyższym plakacie. W znacznej mierze są to wydarzenia skierowane do uczniów klas 4-8.

          Wychowawcy mają możliwość wprowadzania zmian w realizacji poszczególnych wydarzeń, w zależności od potrzeb i możliwości zespołów klasowych. 

        • Dzień Kobiet

        • Dnia 8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te starsze jak i młodsze. Chłopcy z naszej szkoły nie zapomnieli w tym dniu o swoich koleżankach. Były życzenia, kwiaty, słodkości, laurki i drobne upominki, a przede wszystkim dużo uśmiechu i radości.

        • Eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE

        • Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy dostali się do finału  konkursu recytatorskiego  PRO ARTE, który odbędzie się w kwietniu, w Zielonej Górze.

          Oto nasi finaliści:

          Natalia Brzozowska kl. 3c

          Kinga Brzozowska kl. 5c

          Patryk Gawdzik kl. 3c

          Eliminacje odbyły się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

          Życzymy powodzenia w finale!

        • "Wybuchowy wulkan"

        • Eksperymenty dla dzieci to wspaniała zabawa, a stworzenie własnego wulkanu było nowym doświadczeniem dla naszych przedszkolaków. Do przygotowania domowego wulkanu "Biedronki" użyły:

          sody oczyszczonej, octu oraz płynu do mycia naczyń. Wszystkie dzieci bardzo chętnie wlewały i wsypywały  składniki do pojemnika, aby móc zobaczyć efekt

          "wybuchającego wulkanu", z którego wypływała lawa.

             Podczas przeprowadzania doświadczenia grupa "Biedronek " dowiedziała się, że ocet wchodzi w reakcję z sodą i dzięki temu powstają bąbelki dwutlenku węgla -czyli nasza "domowa lawa".

            Dzięki takim eksperymentom najmłodsi wychowankowie mogli kreatywnie spędzić czas oraz poznać zjawiska zachodzące w naszej przyrodzie.

           

        • Wyniki konkursu fotograficznego!

        • V Wojewódzki Konkurs Fotograficzny ,,Bóg w mojej okolicy - choć Go nie widać, to można Go wszędzie dostrzec."Organizatorem konkursu był Zespół Edukacyjny w Bytnicy pod patronatem Ewy Rawy - Lubuskiej Kurator Oświaty.  Celem było budzenie zainteresowań kulturą własnego regionu. Dostrzeganie wątków religijnych w życiu codziennym człowieka. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie zdjęć związanych      z szeroko rozumianą tematyką  z  podanym wyżej tytułem. Na konkurs wpłynęło 174 prac. W wyniku obrad komisji  w kategorii kl. 1-3 na drugim miejscu uplasował się Kacper Rękawiecki ; w kategorii kl. 4-8 wyróżnienie zdobyła Julia Rękawiecka. Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za piękne fotografie i podjęty trud współzawodnictwie.

          Poniżej link:

          https://www.facebook.com/marcin.majewski.319452

           

           

        • Nowy Sztandar już w naszej szkole!

        • Miło poinformować Nam, że sztandar szkolny, na który 3 grudnia 2022 r. wspólnymi siłami zebrane zostały środki jest już w naszych murach.

          Oprócz sztandaru, z zebranych pieniędzy udało się nam zakupić rękawiczki, szarfy, gablotę oraz pelerynki.

          Projekt sztandaru został wybrany w ogólnym głosowaniu pośród uczniów, rodziców, a także pracowników szkoły.

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI LUTY

        • Szycie ręczne, haftowanie to czynności ćwiczone na zajęciach ,,Szyję, rysuję, maluję." Warsztaty poprawiają sprawność i zaradność, na których poza igłą, nitką i nożyczkami, składają się kolorowe materiały, sprzęt
          i mnóstwo drobiazgów. Kolejne prace to haftowane kwiaty.

          #laboratoriaprzyszlosci

          #laboratoriaprzyszłości

           

        • Konkurs rodzinny - rozstrzygnięcie

        • W dniu 28.02.2023r. zostały wręczone nagrody dla laureatów rodzinnego konkursu na budowę karmnika dla ptaków. Na konkurs wpłynęło niemal 30 prac uczniów z klas I-III. Jury w składzie Pani Justyna Przekoracka, Pani Aleksandra Sanecka-Bugaj (nauczycielki przedmiotów przyrodniczych w naszej szkole) oraz Pani Natalia Duer (przyrodnik z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych) miały trudny orzech do zgryzienia wybierając najlepiej wykonane i najbardziej funkcjonalne prace.

          Ostatecznie nagrody przyznano niżej wymienionym osobom:

          1. miejsce - Tymon Kleszczyński wraz z wujkiem 

          2. miejsce - Szymon Radziukiewicz wraz z tatą

          3. miejsce - Anna Ponichter wraz z dziadkiem


          Wyróżniono również:


          - Antoniego Iwaszkiewicza wraz z dziadkiem

          - Piotra Strażewicza wraz z tatą

          - Borysa Jurewicza wraz z tatą

          Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania. Mamy nadzieję, że wykonane karmniki przez długi czas będą piękną ptasią stołówką w Waszych ogródkach i na Waszych balkonach.

          Organizatorkami konkursu były: Katarzyna Andrejczuk i Anna Mucha






        • Dzień Sybiraka

        • 24.02.2023r. nasza szkoła obchodziła Dzień Sybiraka. W tym dniu uczniowie klasy 1c z pomocą klas starszych przygotowali krótki apel, na którym przedstawili zarys historyczny wydarzeń z 17 września 1939 r.  oraz 10 lutego 1940r. Część artystyczna z montażem słowno- muzycznym upamiętniła tych, którzy na zawsze pozostali na tej „nieludzkiej ziemi” – na wschodzie.

          Pani Lucyna Żukowska - Honorowy Prezes Słubickiego Koła Związku Sybiraków, pragnęła podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i Dyrekcji szkoły za pamięć, życzenia i ogrom serca, jakie otrzymały od nas wszystkich. My ze swojej strony dziękujemy Sybirakom za ich czyny oraz za to, że „Jesteście wskazówką, drogowskazem dla przyszłych pokoleń”, gdyż Wasze czyny „kształtują także nas i wskazują, co jest w życiu naprawdę ważne”. Uczniowie naszej szkoły „zapewniają o głębokim szacunku i czci dla Waszych czynów i doświadczeń życiowych”.

        • Kiermasz ciast dla dzieci z Szostki

        • W najbliższą środę, tj. 01.03.2023r. w naszej szkole odbędzie się kiermasz ciast na rzecz dzieci z Szostki. Początek kiermaszu przewidziany jest na godzinę 9.40. Wszystkich chętnych prosimy o przynoszenie wypieków w jednorazowych pojemnikach. Każdy obecny tego dnia w szkole uczeń będzie mógł nabyć ciasto za dobrowolną kwotę. Zapraszamy!