W dniu 09.01.2024 r. uczniowie kl. 8 a uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z KP PSP w Słubicach. Naszymi gośćmi byli asp. Pani Monika Chrobak i asp. Pan Krzysztof Bańka. Tematem zajęć było przybliżenie młodzieży pracy strażaka. Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami niebezpieczna. Poznali jego zadania i obowiązki, dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Młodzież zobaczyła, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.
Spotkanie ze strażakami
W Krainie Pani Muzyki - Z Asterixem i Obelixem muzyczna wyprawa w nieznane
W dniu 8 stycznia br. kolejny raz w naszych szkolnych murach gościliśmy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem, nasi goście, zabrali nas w muzyczną podróż po świecie bajek. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom, przy pomocy instrumentów wyczarowali rycerza jadącego konno, smutną królewnę, a nawet smoka. Przy okazji mogliśmy z bliska zobaczyć jak wyglądają fagot oraz puzon. To był udany koncert!
Świąteczne czytanie bajek
Grudzień o magiczny czas dla każdego dziecka. Pełen oczekiwań na wymarzone prezenty znalezione pod pełną blasku choinką, wspólny czas spędzony z rodziną. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej odbyło się świąteczne czytanie bajek z udziałem uczniów klas 1c oraz 4a wraz z wychowawcami - panią Anną Wawryk oraz panią Justyną Kmiecik, a także rodziców i zaproszonych gości. Gościem specjalnym był absolwent naszej szkoły - Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach pan Grzegorz Cholewczyński. Za sprawą bajek udało się nam przenieść dzieci w magiczny czas. Pięknie ilustrowane książki pozwoliły odkryć i zrozumieć magię tych niezwykłych świąt. Zabrały dzieci w daleką i fascynującą podróż pełną przygód. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcami i gośćmi czytali młodszym dzieciom fragmenty znanych i lubianych opowieści. Pojawiły sie też nowe historie. Natasza Knap z klasy 4a przeczytała swoją autorską bajkę zatytułowaną "Na biegun". Spotkała sie ona z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony uczniów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i świątecznej atmosferze. Nasz gość specjalny zadbał o drobne upominki dla każdego. Nie możemy doczekać się kolejnego tak mile spędzonego wspólnego wieczoru z książkami.
2
JASEŁKA 2023
W dniu 22 grudnia 2023 r. wszystkie klasy wraz z wychowawcami zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie pt.: ,,Urodził się w Betlejem". Piękna scenografia wprowadziła nas w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i subtelne doznania zadbali mali artyści z koła teatralnego ,,Mały Aktor". Publiczność po raz kolejny przeniosła się do niezwykłej wędrówki w czasie Bożego Narodzenia. W scenie narodził się Jezus, lecz nie tylko w ubogim żłóbku, ale przede wszystkim w naszych sercach.
Okres Świąt Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej życzliwości, w tym czasie zapominamy o sporach i waśniach. Miłym akcentem był wyjątkowy taniec aniołków przy żłobku. Zaangażowanie małych artystów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem wśród widzów.Na zakończenie Pani Dyrektor Katarzyna Leśniak - Werwińska złożyła świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym.
1
Wyniki konkursu SŁUBICE MOJA GMINA 2030
Organizatorem gminnego konkursu plastycznego ,,Słubice Moja Gmina 2030" był Burmistrz Słubic, którzy zaprosił najmłodszych mieszkańców naszego miasta, aby wyrazili swoje pomysły i marzenia dotyczące przyszłości naszej gminy. Celem konkursu było przedstawienie dowolną techniką plastyczną swojej wizji i marzeń przyszłości rozwoju naszego miasta.
W wyniku obrad komisji w kategorii kl. I-III na 2 miejsce uplasowała się Maja Stępień z kl. 1 b, natomiast w kategorii klas starszych IV-VI - 3 miejsce zdobyła Gabriela Szram z kl. 4b.Serdecznie gratulujemy!
Laboratoria przyszłości rok szkolny 2023/2024
- 1
Warsztaty z rękodzieła artystycznego pozwalają, poprzez zabawę rozwijać inwencję twórczą, wzbudzać ciekawość, poszerzać wiedzę i kreatywne myślenie. Uczniowie podczas zajęć rozwijąją swoje uzdolnienia
i zainteresowania artystyczne. Uczestnicy szkolenia zdobywają podstawy niecodziennej techniki zdobienia, szycia, wyszywania, klejenia, dziergania. Poznają krok po kroku etapy danej pracy. Wykazują się dużym zaangażowaniem, aktywnością i zapałem w przygotowaniu prac technicznych. Zapraszamy do fotorelacji.Dzieci podczas zajęć malują farbami plakatowymi i akwarelowymi, rysują różnymi rodzajami kredek, wydzierają, stemplują, lepią, wycinają i kleją oraz tworzą prace z różnych materiałów plastycznych i przyrodniczych.
#laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości
3 b i tradycje bożonarodzeniowe
15 grudnia spotkaliśmy się kolejny raz - uczniowie, rodzice i wychowawca, Taka Szkolna Rodzina. I jak na każdą rodzinę przystało, tuż przed świętami, zabraliśmy się za przygotowania bożonarodzeniowe. Zrobiliśmy piękne ozdoby, z których jesteśmy bardzo zadowoleni.
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt ❤️1
Spotkanie z policjantami
Dnia 20 grudnia naszą szkołę odwiedzili policjanci z KPP w Słubicach. Podczas spotkania z uczniami klas I-IV omówili kwestię bezpiecznych zachowań w trakcie nadchodzącej przerwy świątecznej. Uczulili również uczniów na niebezpieczeństwo, które niesie ze sobą kupowanie i używanie materiałów pirotechnicznych. Na koniec spotkania dzieci mogły zadawać naszym gościom pytania, otrzymały też słodką niespodziankę.
"Kiermasz bożonarodzeniowy"
W dniach 14-15.12.2023r. w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dzieci z oddziału przedszkolnego po raz trzeci wzięły udział w konkursie charytatywnym "Ile waży św. Mikołaj?".
Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia, a także wsparcie dla dzieci i młodzieży oraz wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Dzięki bogatej ofercie, w której znalazły się przygotowane przez rodziców m.in przepyszne ciasta, babeczki, naleśniki i gofry, mogliśmy zebrać wysoką sumę. Największą radość w tym dniu sprawiła dzieciom wata cukrowa i popcorn. Dzięki temu przedsięwzięciu wspólnie zebraliśmy kwotę w wysokości 3588,95 zł.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodziców oraz pomoc pracowników szkoły w przygotowaniu kiermaszu.
Warsztaty plastyczne w 1c - domki prawie jak z piernika i kartki dla najbliższych
Warsztaty anielskie w 1c
Narodowy Dzień Tenisa Stołowego
8 grudnia Słubice były gospodarzem obchodów Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w woj. lubuskim. Uroczystość ta odbyła się na hali sportowej naszej szkoły. Narodowy Dzień Tenisa Stołowego to ogólnopolskie święto wszystkich miłośników tej dyscypliny i okazja dla tych, którzy chcą doświadczyć radości z czasu spędzonego przy stole z rakietką w ręku. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji – były turnieje dla dzieci i młodzieży, gry pokazowe oraz zajęcia z trenerami oraz zabawy ruchowe. Bawiliśmy się wspaniale, a każdy kto podjął próbę gry w tenisa stołowego otrzymał drobny upominek.
45
„Dziadek do orzechów” w Bibliotece Miejskiej w Słubicach.
Dnia 8 grudnia klasa 1c uczestniczyła w montażu słowno-muzycznym „Dziadek do orzechów” w Bibliotece Miejskiej w Słubicach.
1
"Mikołajki w "Dereniówce"
Dnia 06.12.2023r. "Biedronki" z oddziału przedszkolnego oraz "Smerfy" z punktu przedszkolnego w Świecku odwiedziły Gospodarstwo Rolno- Agroturystyczne "Dereniówka" w Lubiechni Wielkiej. Z okazji "Mikołajek", dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Zadaniem naszych wychowanków było zdobienie pierników wcześniej przygotowanych przez właścicielkę gospodarstwa, panią Grażynę Dereń.
Kolejny etap warsztatów polegał na samodzielnym przygotowaniu pierników. Przedszkolaki miały możliwość ugniatać i wałkować ciasto, a następnie wykrawać najróżniejsze kształty. W czasie wypieku ciasta piernikowego, "Biedronki" i "Smerfy" zjadły smaczne pierogi. Warsztaty okazały się kreatywnymi zajęciami, które pozwoliły uczestnikom rozwijać pasję i wzbogacić wyobraźnię.
Dziękujemy pani Grażynie, która pozwoliła nam miło spędzić czas w tak wyjątkowym dniu, a wiedza zdobyta podczas zabawy zostanie wykorzystana w przyszłości.2
Mikołajki
Dnia 6 grudnia - jak co roku, każdy bez względu na swój wiek czeka na wizytę Świętego Mikołaja. A on tradycyjnie spieszy, by odwiedzić każdego z uczniów naszej szkoły. Tego dnia na szkolnych korytarzach królował kolor czerwony, a uśmiech nie znikał z twarzy nie tylko tych najmłodszych. Niektóre klasy poza tradycyjnym wręczaniem prezentów zaplanowały integracyjne wyjścia do kina. To był udany dzień!
18
Warsztaty piernikowe w 1c
Uczniowie klasy 1c w ramach warsztatów przygotowali pierniki, które trafią do podopiecznych ZOL w Słubicach oraz wesprą coroczną akcję "Serce za serce".
Świąteczne warsztaty w 3b
Grudniowe przygotowania do świąt - III b uwielbia ten czas! Chętnie robimy wtedy ozdoby świąteczne i wspólnie spędzamy czas. Tym razem pani Anita przygotowała dla nas skrzaty. Wyszły piękne, zobaczcie sami! Dodatkowo zrobiliśmy też kolorowe gwiazdki, które zawiesimy na naszej choince i przekażemy pacjentom oddziału ZOL.
3
W Krainie Pani Muzyki
W dniu 1 grudnia 2023r. uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w koncercie pt.: "Tam, gdzie panowie chodzą w spódniczkach". Tym razem Lubuskie Biuro Koncertowe przygotowało dla nas starą irlandzką legendę opowiedzianą dźwiękami instrumentów przez szkockiego dudziarza. Podczas koncertu mogliśmy bliżej poznać m.in. flet drewniany, dudy szkockie, piszczałkę bezotworową, czy puzon.
Dzień Tolerancji
16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej.
Tolerancja to:
- respektowanie cudzych praw i cudzej własności;
- uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;
- umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;
- docenianie rozmaitości kultur;
- otwarcie na cudze myśli i filozofię;
- ciekawość i nie odrzucanie nieznanego;
- uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę.
Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji, szerząc wiedzę na temat tolerancji. Na lekcjach wychowawczych oraz zajęciach z panią pedagog przeprowadzono zajęcia warsztatowe na ten temat. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, uczestniczyli w pogadance oraz pracowali w grupach. Na zakończenie zajęć każda klasa miała za zadanie przygotować plakat o tolerancji, na którym, każdy uczeń umieszczał swoją odrysowaną na kartce papieru dłoń ze swoim imieniem oraz odpowiedzią na pytanie „Czym dla mnie jest tolerancja?” Gotowe plakaty zostały powieszone na drzwiach każdej klasy. Dodatkowo, w tym dniu każda chętna osoba z naszej szkoły ubrała się na zielono, jako symboliczne utożsamienie się z Międzynarodowym Dniem Tolerancji.
Festiwal Aniołów w Górzycy 2023 wyniki
Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zorganizował powiatowy konkurs plastyczny
pt.: „Anioł Nadziei” – prace plastyczne i techniczne w ramach przeprowadzonego Festiwalu Aniołów.
Komisja wytypowała laureatki:
1 miejsce ex aequo w kategorii 7-10 lat dla Alisy Boiko z kl. 4c, Mai Raźnej z kl. 4b - praca plastyczna;
2 miejsce dla Zuzanny Adamczewskiej ;
2 miejsce w kategorii 11-13 lat dla Julii Rękawieckiej - praca techniczna.
Odbiór nagród 06 i 07 grudnia o godz. 10.00 w Centrum polsko-niemieckim w Górzycy.
Serdecznie gratulujemy! 🏅🏆