• Światowy Dzień Pluszowego Misia

        • Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszej Szkole "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na brązowo i przyniosły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który umilił im czas spędzony w szkole. Na świetlicy szkolnej czekała na dzieci wystawa prac przygotowana przez najmłodszych uczniów. Dodatkową atrakcją była fotobudka, która cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem całej rzeszy uczniowskiej. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs "Mój Przyjaciel Miś" adresowany do uczniów klas I-III. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych i pięknych prac. Zwycięzcami zostali:

          I miejsce - Kacper Rękawiecki kl. III c

          II miejsce - Karolina Kluziak kl. I c

          III miejsce - Wiktoria Wójcik kl. II b

          Wyróżnienie - Zofia Zyska kl. II c

          Serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy dalszych sukcesów. Dzień Pluszowego Misia zorganizowały P. Ewelina Marciniak i P.Sylwia Zabłocka.

        • Klasa 2b szykuje się do zimy i robi czapki z włóczki

        • 23 listopada odbyło się w naszej klasie kolejne spotkanie  z panią Anitą Makarą. Tym razem zrobiliśmy wełniane czapeczki oraz piękne Anioły, które przypominają nam, że już niedługo rozpocznie się najpiękniejszy czas w roku - święta!!!

          Dziękujemy pani Kasi (mamie Oliwiera) i pani Monice (mamie Miłosza) za pomoc i wsparcie w tym dniu. ❤

        • Laboratoria Przyszłości

        • Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk. W okresie jesiennym szczególnie teraz, gdy dni są krótsze, a wieczory długie do naszej pracowni z rękodzieła zawitały jeże. Tworząc robótki poszukujemy nowych pomysłów i rozwiązań. Każda praca, to wyzwanie, pobudza mózg do pracy, rozwija kreatywność. Do rodziny kolorowych jeży przyplątała się koleżanka myszka. Zapraszamy do fotorelacji. 😉🐁

        • Nowy Młyn

        • 15 listopada klasa 3c i 3a wybrały się na wycieczkę do Nowego Młyna. 

          Tam, przede wszystkim dzieci zwiedzały ścieżkę edukacyjną "Bobrowym Szlakiem". Pani Anna Gandecka - pracownik Nadleśnictwa w Rzepinie, z wielkim zaangażowaniem opowiedziała wszystkim o roślinach i zwierzętach, które w tym rejonie można spotkać. Przedstawiła  historię powstania ścieżki; roślin, które znajdują się na terenie, zwierząt, a wśród nich historię  dwóch dzików, które w przyjaznej sobie zagrodzie wiodą spokojne życie na terenie ścieżki.

          Na początku zwiedzania każde z dzieci otrzymało przyrodniczo - plastyczne zadanie do wykonania.

          Wszyscy cierpliwi, którzy dotrwali do końca i zadanie wykonali rzetelnie otrzymali skromne upominki.

          Nie byłoby wycieczki do lasu bez kiełbasek i ogniska - tak więc na zakończenie zjedliśmy pyszne kiełbaski - usmażone oczywiście w ekologiczny sposób  - zgodnie z recepturą  pracowników Nadleśnictwa .

          Nie zabraklo także wolnej chwili na wybieganie się i wdychanie leśnego, nadzwyczaj zdrowego powietrza.

          Anna Wawryk

        • Spotkanie z higienistką stomatologiczną

        • 16 listopada 2022r. klasę 3b odwiedziła przesympatyczna pani Ania, która na co dzień pracuje jako higienistka stomatologiczna.

          Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest najlepszy oraz po czym poznać, że szczoteczka jest już zużyta i trzeba ją wymienić. Następnie, pani przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Nasi wychowankowie dowiedzieli się ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie i potrafią już poprawnie myć zęby. Ponadto dzieci dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe. Wiedzą, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.

          Na koniec spotkania pani Ania poczęstowała dzieci smacznym i soczystym jabłkiem, które ma bardzo pozytywny wpływ na nasze uzęnienie. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła naszych uczniów. Mamy nadzieję, że dzieci nie będą już czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

          Bardzo dziękujemy Pani Ani za zaangażowanie i przedstawienie dzieciom w tak ciekawy sposób, jak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej.

        • Nauki przyrodnicze z pomysłem !!!

        • Tegoroczni uczniowie z klas V i VI w ramach lekcji biologii mieli za zadanie wykonać trójwymiarowe modele komórek. Każda grupa musiała wykonać jeden z czterech rodzajów komórek roślinną, zwierzęcą, bakterii lub grzyba, a następnie przedstawić ją na lekcji. Z kolei na geografię młodzież wykonywała makiety układu słonecznego oraz przestrzenne modele barw hipsometrycznych. Wszystkie prace  przyniesione przez uczniów były bardzo ładne i pomysłowe wykonane z przeróżnych materiałów.  Wystawa wszystkich prac znajduje się na korytarzu, na parterze szkolnym. Zapraszamy do obejrzenia!!

        • Biblioterapia

        • W ramach innowacji pedagogicznej "Czytanie daje MOC" i Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii (14 listopada) klasa IIb udała się z wizytą do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice.

          Spotkaliśmy się tam z panią Anią i panią Renatą, z którymi porozmawialiśmy o naszych uczuciach. Okazało się, że w bibliotece jest całkiem sporo książek na ten temat. Chwilę rozmawialiśmy, trochę sie pobawiliśmy, a na koniec postaraliśmy się przelać na papier nasze emocje. 

          Dużo się działo! Bardzo nam się spodobało i dlatego na pewno tam wrócimy.

        • Zajęcia przyrodnicze

        • Dnia 09.11 uczniowie klas 1a, 3b oraz nasze przedszkolaki po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez panią Natalię Duer. Tym razem dotyczyły one pajęczaków. W trakcie zajęć nasi podopieczni nie tylko poszerzyli swoją wiedzę o tych stawonogach, ale też mogli spojrzeć jednemu z nich... prosto w oczy! A miał ich nie tylko dwoje! Niektórzy musieli przy tym zadaniu pokonać swoje lęki, ale jak to zwykle bywa, ciekawość zwyciężyła:)

        • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

        • W dniu 08.11 klasy młodsze w ramach przypadającego tego dnia Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania postanowiły przygotować zdrowe śniadanie. Była to doskonała okazja do połączenia teorii z praktyką. Dzieci przypomniały sobie piramidę żywienia, omówiły zasady zdrowego odżywiania i odpowiednio zbilansowanej diety, po czym przystąpiły do dzieła! Na efekty ich prac nie trzeba było czekać długo. W salach lekcyjnych w mig zrobiło się kolorowo, pysznie i przede wszystkim zdrowo. Zresztą spójrzcie proszę Państwo sami:)

        • Konkurs kotylion niepodległości 2022 wyniki

        • Gminny Ośrodek  Kultury w Górzycy był  organizatorem konkursu na najpiękniejszy kotylion niepodległościowy. W wyniku obrad komisji w kategorii kl. 7-8 na miejscu  3 uplasowała  się  Wiktoria Roszak z kl. 7a, wyróżnienie  otrzymała Andriana Zheliazko. Laureatkom serdecznie gratulujemy.👏🎖️

          Uroczyste  wręczenie nagród  odbędzie  się  dnia 15 listopada 2022 r. o godz. 9.00 w Centrum Spotkań  Polsko-Niemieckich w Górzycy.

        • Laboratoria przyszłości

        • Z okazji zbliżającego się 11 Listopada prezentujemy Wam robótki ręczne - wyszywaną flagę, kokardę narodową, kotylion.  Na zajęciach uczymy się szacunku wobec symboli narodowych, rozwijamy poczucie przynależności do narodu, kształtujemy  pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Życzymy Wam radosnego przeżywania Święta Niepodległości. 

           

          #laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości

        • Dzień Postaci z Bajek

        • „Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała ..."

              7 listopada z inicjatywy Samorządu Szkolnego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Stał się on okazją do przywołania cudownego świata bajkowych postaci, które są nieodzownym elementem dzieciństwa każdego z nas.

             W ten niezwykły dzień uczniowie i  nauczyciele mogli wcielić się w postaci swoich ulubionych bajkowych  bohaterów. W całej szkole zrobiło się barwnie i kolorowo.  Na hali sportowej rozegrano też konkurs z nagrodami na najlepsze przebrania -  wśród uczniów i pedagogów. Wszyscy z dumą prezentowali swoje stroje i opowiadali za kogo się wcielili.

              Atmosfera była wspaniała, a dzień był pełen wrażeń. Mogliśmy się poczuć jak w bajkowym świecie wolnym od codziennych trosk.

              Mamy nadzieję, że ten magiczny czas pozostanie na długo w naszej pamięci.

           

      • DO HYMNU
        • DO HYMNU

        • W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła  przystąpiła do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych – „Do HYMNU”. Konkurs jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

          Szkoła została wytypowana do konkursu jako jedna z 300 szkół spośród ponad 600 zgłoszonych.  Celem konkursu było  m.in. doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu,  edukowanie w celu utrzymania szacunku dla symboli narodowych,  edukacja muzyczna, poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem, rozwój umiejętności muzycznych – emisji głosu, poprawnej intonacji, pamięci muzycznej, znajomości nut, wartości rytmicznych.

           

          Zadanie konkursowe polega na grupowym wykonaniu jednogłosowo, „a cappella” przez możliwie największą liczbę uczniów Szkoły: Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych: ( „Rota” oraz „Marsz I Brygady”)

          Prezentacja konkursowa odbyła się 4 listopada 2022r. w hali sportowej naszej placówki. Te niełatwe utwory wybrzmiały z taką siłą, że nie można było powstrzymać wzruszeń. Takie emocje wywołał występ 345 uczniów oraz grona pedagogicznego. Całość dopełniła piękna dekoracja, odświętne stroje oraz przygotowane dla każdego uczestnika konkursu flagi Polski. Nad całością czuwali członkowie jury: prof. Dariusz Dyczewski oraz p. Barbara Halec. Na ręce pani dyrektor Katarzyny Leśniak-Werwińskiej jury przekazało dyplom za uczestnictwo. Każdy uczestnik otrzymał również imienny dyplom.

          „Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

           

           

           

        • "Czytanie ma moc"

        • Grupa przedszkolna otrzymała dyplom za udział w programie "Czytanie ma moc". W ubiegłym roku szkolnym 2021/2022r. dzieci słuchały tekstów literackich takich jak:

          "Miś zwany Paddington" - Michael'a Bond'a, "Mój wieloryb" - Benji'ego Davies'a, "Wierszyki Domowe" - Michała Rusinka oraz "Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci" autorstwa Hanny Łupińskiej.

             Dzięki twórczości polskich i światowych pisarzy dzieci miały okazję do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Zdobyły wiedzę o emocjach, jak je nazywać i wyrażać, a także nauczyły się wrażliwości i empatii.

             Głośne czytanie w oddziale przedszkolnym stało się już rytuałem, przyjemnością oraz zdobywaniem wiedzy.

        • "Pola nadziei"

        • 17.10.2022r. grupa " Biedronek" w ramach akcji "Pola nadziei" posadziła na terenie szkoły sadzonki żonkili.

             Tradycja sadzenia tych kwiatów jest symbolem nadziei dla chorych. Dzięki tej akcji dzieci mogły wspierać ludzi, którzy potrzebują pomocy.

            Akcja została zorganizowana przez Hospicjum Domowe Św. Wincentego a'Paulo w Słubicach.

           

        • Ważna informacja!

        • Od jutra, tj. od 03.11.2022r. do odwołania ze względu na prace remontowe zamknięte będzie główne wejście do budynku szkoły. Udostępnione będzie dodatkowo wejście od strony Mieszka I-go. Wszystkie pozostałe wejścia otwarte będą bez zmian.